Haziran 27, 2019/Genel

Şekerlenmiş bal yenir mi? Bugün sizlere şekerlenmiş olan balın hem nasıl eski haline getirileceği hemde nasıl yenilebileceği hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını vereceğiz.

Gerçek ve hakiki balların şekerlendiğini belirtelim. Marketlerde yer alan birçok bal kolay satılması için yüksek sıcaklıkta ısıtılır ve aniden soğumaya bırakılır ki, şekerlenmesin ve parlak canlı bir duruş sergilesin. Böylelikle satışa çok erken gelecektir.

Aslında organik ve ham balların şekerlenebileceğini söyleyelim. Çünkü bunlar yüksek sıcaklık gibi işlemler görmemiş ve direk arıcıdan tüketiciye ulaşan ballardır.

Şekerlenmiş bala ne olacak?

Organik olan şekerlenmiş balınızı kısa bir sürede basit bir yöntem ile eski haline geri getirebilirsiniz. Hemen söyleyelim…

Kavanoz içerisinde yer alan balımız şekerlendi veya koyu bir renge büründüğünü fark ettiniz. Bunu peki nasıl eski hale getirebiliriz? Bunun yapımı aslında çok basit bir işlemde saklı.

Bal dolu olan kavanozunuzu sıcak su ile dolu bir kap içerisinde koyun ve balın erimesini bekleyin. Daha hızlı bir şekilde olmasını isterseniz eğer bir yandan tahta bir kaşık ile karıştırın. Daha sonra eritilen bal tekrardan eski haline dönecektir ve yemeniz mümkün olacaktır.

Sizlerinde şekerlenmiş bal veya bal sorularınız varsa aşağıdan bizlere sorabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et