Mayıs 2, 2019/Genel

Orijinal bal nasıl belli olur? Bugün sizlere ballar hakkında en çok merak ettiğiniz gerçek veya orijinal olan balın nasıl anlaşılacağı hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Balın tartışmasız sağlık konusunda bir çok faydası olduğunu biliyoruz. Kahvaltılarda olsun veya düzenli sağlık açısından tüketim için olsun, daima satın alıp evlerimizde depoluyoruz. Ancak merak edilen konu insan sağlığı için bu kadar önemli olan bu ürünün nasıl gerçek olduğunun anlaşılacağı oluyor. Bala ne yaparsak gerçek olduğu anlaşılır sorusuna bugün sizler için cevap vereceğiz.

Orijinal bal nasıl anlaşılır?

Orijinal bal nasıl belli olur diye soruyorsanız, ilk olarak bir tatlı kaşığı balı alın ve bir bardak suyun içerisinde bırakın. Bir süre sonra bal eğer suyun dibine çökerse gerçek bal olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak bal aşağı çökmez ve erirse bu balın sahte olduğunu gösterir.

Bir diğer yöntem ise bir bardak suyun içerisine 3-4 damla sirke damlatın. Daha sonra bir tatlı kaşığı balı suya bırakın. Eğer su köpürmeye başlarsa içerisinde takviye maddelerin olduğu anlaşılır. Eğer su köpürmez ise, demek ki bal orijinal gerçek bir baldır.

Bir diğer yöntemimi ise, kibriti alın bala batırın daha sonra çakmağı çakın. Eğer kibrit çöpü yanarsa balın gerçek olduğunu doğrular. Eğer yanmaz ise, balın içerisinde başka maddelerin olduğunu ve sahte olduğunu gösterir.

Sizlerinde bu konuda merak ettiği sorular olursa yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et