Nisan 5, 2019/Kestane Balı

Organik kestane balı nedir? Organik kestane balı nasıl anlaşılır? Kestane balının organik olması için nelere dikkat edilir? İşte sizlerin kestane balı hakkında merakını gidermek için derlediğimiz bilgiler…

Kestane balı nedir?

Kestane balı arıların aracılığı ile Haziran ayından itibaren kestane ağaçlarının çiçek açması üzerine elde edilen bala verilen isimdir. Ancak bu balın normal bala göre değerli olmasının sebebi hem daha fazla faydalı olması hemde daha az üretilmesinden kaynaklıdır.

Kestane balını almak isteyen kişilerin ne yazıkki internet ortamı dahil yöresel mağazalardan alırken sahte olduğu veya organik olmadığı düşüncesi çok fazla yaygın durumda.

Bizler ise bugün sizlere kestane balının sadece organik kısmı hakkında bilgi vereceğiz.

Organik kestane balı

Organik kestane balı nasıl anlaşılır? Kestane balı alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunların başında ise balın nereden alındığı oluyor.

Kestane balını alırken, eğer canlı bir şekilde gidip kendiniz alacaksanız, renginin normal baya göre daha koyu olduğunu görün. Bu bal normal bala göre kestane ağacından arıların üretmesinden dolayı daha fazla koyu oluyor. 

Kestane balının kıvamı ise normal bala oranla daha yoğundur. Yani normal bal daha az yoğun olurken bu balın yoğunluğu daha fazladır. Kaşıkla karıştırmak isterseniz eğer, daha fazla zorlanacağınızı hissedersiniz.

Bunların yanı sıra kestane balının kokusu daha keskin ve daha güzeldir.  Ayrıca yediğiniz zaman ağızdan yutarken acımsı bir tat sizi uyaracaktır.

Ancak kestane balının da sahteciliğinden dolayı, dolandırıcı kişiler daha yoğun olması için ilaç kullanmaktalar. Bunun yanı sıra rengi içinde koyu renk şekerleri kullanıyorlar.

Bu bakımdan eğer kendinizin bu balın organik olduğunu anlayamayacak düzeydeseniz eğer, bilen biri almalı veya güvenilir ve kaliteli internet sitelerinden sipariş verebilirsiniz.

Eğer kendiniz güvenmiyorsanız sizler için hakiki organik kestane balını aşağıdaki adresler üzerinden alabilirsiniz.

Hakiki kestane balı 250 gram indirimli bir şekilde 45 TL’ye almak için bu adrese tıklayın.

Hakiki kestane balı 500 gram indirimli bir şekilde 85 TL’ye almak için bu adrese tıklayın.

Hakiki kestane balı 1000 gram indirimli bir şekilde 150 TL’ye almak için bu adrese tıklayın.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et