Haziran 20, 2019/Genel

Organik bal nedir? Organik bal nasıl olur? Organik bal hakkında hepimizin merak ettiği detayları sizler için derledik. İşte o detaylar…

Organik bal nedir? Organik bal tüketimi hepimizin bilmesi gereken bir noktadır. Direk gidip bal satın aldım yedim demek doğru olmayacaktır. Bal tüketimi yaparken mutlaka organik olması sağlık açısından önem taşımaktadır.

Organik bal tüketiminden ziyade raflarda yer alan balları direk alıp evimize getiriyoruz. Ancak kimisi şeker katılmış kimisi ise balla alakası olmayıp ful ilaçlı olan ballar olarak yer alıyor. Bizlerin ise hem çocuklarımızın sağlığı hem de kendi sağlığımız için daima gerçek olan balı satın almamız gerekiyor.

Organik bal nedir?

Organik nedir sorusuna cevap vermeden önce bal tüketimini mutlaka yapmanız gerektiğini belirtelim. Normal bir insanın günde en az iki tatlı kaşığı bal tüketmesi gerekmektedir. Bu bakımdan tüketmeniz gereken balın da aynı zamanda gerçek ve saf bal olması gerekiyor.

Organik bal demek, işlem görmemiş ve saf olan bala verilen isimdir. Organik bal ile diğer ballar arasında birçok fark bulunuyor. Bunların başında ise yapay şeker bulundurmayan bal organik baldır. Diğer ballarda şeker ve ilaçlar bulunur. Böylelikle sağlığımıza zarar veren diğer ballar yerine daima organik bal tüketmemiz gerekiyor. Organik balı ise hem internet üzerinden hemde direk arıcılardan alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et