Mayıs 10, 2019/Genel

Kestane çiçeği balı nedir? Kestane balı nedir? Kestane çiçeği balının faydaları nedir?  Bugün sizlere kestane çiçeği balının bazı merak edilen konuları üzerinde bazı bilgileri derleyip sizlere aktarıyoruz. İşte detaylar…

Kestane balı çiçeği balı nedir? Kestane çiçeği veya kestane balı aslında, kestane ağaçlarının çiçek açmasıyla arıların bu çiçekler üzerinden nektarları toplayıp, bal üretmesine denir. Haziran ayında özellikle Sakarya Sapanca bölgesi, Bursa ve Karadeniz bölgelerinde yer alan kestane ağacı ormanlarında  yetişen kestane ağaçları yaz mevsiminde çiçek açmasıyla beraber, arılar nektarları toplamaya başlar.

Toplanan bu nektarlar daha sonra bal mumuyla buluşur ve kestane balı ortaya çıkar. Kestane balının diğer ballara göre farkı ise çok fazladır. Hem fiyatı pahalı hemde çok az üretilir.

Kestane Çiçeği Balı Nedir?

Kestane çiçeği balı nedir? Kestane çiçeği balının sağlığımız için özellikle günde 2 tatlı kaşığı ve küçük çocuklarımızın ise 1 tatlı kaşığı bile olsa tüketmeleri gereken bir gıdadır. Tüketilen kestane balı yapısı gereği insan sağlığında çok fazla önem taşımaktadır. Özellikle bağışıklık sistemini direk güçlendirdiği için bir çok rahatsızlığa karşı daha fazla mücadele ediyorsunuz.

Bunla beraber ise hazımsızlık ve kansere kadar derin bir faydası bulunuyor. Kilogram fiyatı ise internet üzerinden özellikle gerçek olan balkonak markasının indirimli kg fiyatı 150 TL civarında oluyor.

Sizlerinde sormak istediği sorular varsa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et