Mayıs 17, 2019/Kestane Balı

Kestane balının karaciğere faydası nedir? Birçok rahatsızlığa iyi gelen kestane balının karaciğere faydası var mı? İşte kestane balı ve karaciğer hakkında merak edilen detaylar…

Kestane balının polen ile propolisi ile beraber arı sütünün karaciğer sağlığı için önem taşıdığı ve hasarları önlemede bir çok fayda sağladığı bilim adamları tarafından belirtiyor. Bu konu hakkında ise bir araştırma yapıldı.

Fareler üzerinde bir araştırma sonucu kestane balının toksiklere karşı karaciğeri koruduğu öğrenildi. Çalışmada ortaya çıkan sonuçlarda bir sebepten dolayı hepatite hastalığı bulunan bireylerin arı ürünleri kullanması halinde tedavi süresinin başladığını gözlemlenmiştir.

Kestane balı karaciğeri tedavi ediyor!

Kestane balının yada polen ile propolisi ile arı sütü dahil biyoaktif özelliklerinin olduğu doğrulandı. Arı ürünleri fareler üzerinde kullandırıldı ve karaciğer de oluşan hasarları önleme oranı çok fazla araştırıldı. Bu bakımdan çalışma süresi boyunca, fareler arı ürünlerini defalarca kullandı. Karaciğerde yer alan hasarın arı ürünlerin ile düzeleceği veya iyileşeceği gözlemlendi.

Araştırmanın sonunda ise balın, polenlerin ve propolis ile arı sütünün CCI4 kaynaklı toksik maddesini azalttığını ve hasarları engellediği görüldü. Birçok sebepten dolayı hepatite olan kişiler için de tedavi edici etkisi olduğu artık biliniyor.

Deneylerde insanlar ele alınmış ve normal bir insanın günde 2 tatlı kaşığı  kestane balı tüketmesi gerektiği önerilmiştir. Her rahatsızlığa karşı bir faydası bulunan kestane balını sizlerde hemen sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et