Mayıs 16, 2019/Kestane Balı

Kestane balını kimler tüketemez? Kestane balını kimler kullanamaz? Kestane balı hakkında merak edilen konu ise hangi kişilerin bu balı tüketemeyeceği oluyor. İşte detaylar…

Kestane balını kimler tüketemez diye soruyorsanız eğer, bilin ki ilk olarak evlerinde kestane balı olmayanlar bu balı zaten tüketemez. Bunun için kestane balının fiyatı hakkında kısaca bir bilgi verelim. Kestane balının sitemiz üzerinden balkonak markası olarak uygun fiyatlı kg fiyatı 150 TL oluyor.

Kimler kestane balı tüketemez?

Kestane balımızı mutfağımıza soktuk ve kimler tüketemez sorusu meraklı bir şekilde konumuza dahil oluyor. Kestane balının şimdiye kadar bir olumsuz durumu yaşanmamıştır. Ancak kestane balında da diğer ballarda olduğu için şeker vardır. Meyve şekeri. Bu bakımdan hafif bir şekeriniz yerinize gelecektir.

Tabii ki diğer ballarda olduğu kadar bir şeker oranı yoktur. Yani diğer ballarla kıyaslandığında diğer ballarda 10 ise bunda 4 oluyor. Zaten tadının da diğer ballara göre acımsı olmasının sebebi şeker oranının çok düşük olması.

Böylelikle ne geçmişte nede şimdi kestane balı hakkında bir olumsuz rahatsızlık duyulmamıştır. Şeker hastalı yinede tüketirken çok az tüketmeli ve kontrollü bir şekilde yemeleri gerekiyor. 1 çay kaşığı kadar tüketerek o gün kendilerinin durumunu gözlemleyebilir ve bu oranı arttırabilir veya düşürebilirler.

Ancak şimdiye kadar şeker hastalarından bile kestane balı konusunda bir şikayet gelmemiştir. Çünkü şeker oranı yok denilecek kadar azdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et