Mayıs 27, 2019/Bal & Sağlık

Kestane balı ülsere iyi gelir mi? Düzensiz beslenme ve çok stresli geçen günlerimiz bizlere ülser olarak geri dönmekte. Uzmanlar günde 1 tatlı kaşığı kestane balı yiyerek iyileş açıklamasında bulunuyor. İşte detaylar..

Aniden hayatımızın bir parçası olan mide ağrısı ile şişkinlik gibi gaz problemleri, düzensiz beslenmemi ve stresli hayatımızın bize sunduğu rahatsızlıklardır. Mide ağrılarında en büyük neden ülser oluyor. Uzmanlar ise mide ve onikiparmak barsağın hem mide asidi ile hemde sindirim sıvıları tarafınca meydana getirdiği doku kaybından ötürü olduğunu dile getiriyor.

Ağrı ile yanmaya son!

Doku kaybı daha ileri boyuta gittiği zaman enflamasyon adında yara meydana gelecek. Ülseri olan kişilerin kestane balı yemeleri gerekiyor. Kestane balı yiyerek ülsere çok fazla fayda sağladığını uzmanlar belirtiyor. Bunla beraber bal hem ağrılarınızı hem de yanma problemlerini ortadan kaldırıyor.

Diyabet sorununuz yoksa eğer günde 1 tatlı kaşığı kestane balı yemeniz önerilmekte.

Ülser hastaları kestane balını yemesi gerekirsen bu önlemleri de alması gerekir;

Mide asidini daha fazla arttıran kahve ve kola gibi içeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Stres ülserle alakalı bir durumdur. Rahatınıza bakın. Az ama sık sık yemek yiyebilirsiniz. Aniden gelen mide ağrısında ılık su içip rahatlayabilirsiniz. Alkol ve sigaradan uzak durmanız gerekiyor.  Ayrıca ülser hastalarınının soğan ile sarımsağı çok tüketmeleri önerilmiyor.

Peki siz kestane balı yedikten sonra rahatladınız mı?

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et