Nisan 10, 2019/Kestane Balı

Kestane balı rengi nedir? Kestane balının gerçek rengi nedir? İşte kestane balı ve rengi hakkında merak ettikleriniz hakkında tüm detaylar…

Kestane balının insan sağlığına birçok etkisi olmasıyla tüm dünya geneli bu bala ayrı bir değer veriyor. Ülkemizde Sakarya Sapanca ve Karadeniz bölgelerinde ormansı alanlarda kestane ağacının çiçek açması üzerine arıların ürettiği bir bal olarak biliniyor.

Kestanenin ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz. Bunun üzerine birde kestane balı ortaya çıkınca, faydalarını saymakla bitirmek mümkün olmayacaktır. Asıl merak edilen ise bu balın rengi oluyor.

Kestane balı rengi nasıl olur?

 

Kestane balı rengi hakkında bilinen çok büyük bir yanlış var. Kestane rengi siyahtır ancak kestane balı rengi tam olarak siyah olmamaktadır. Kestane balının hakiki olanını tercih etmek için rengine dikkat etmeniz gerekiyor.

En iyi kestane balı rengi diğer ballara göre daha koyu olandır. Böyle koyu kahverengi tonlarında sarımsı olmayan bir baldır. Özellikle kestane balının süzme olanı, normal bala oranla çok daha koyu olur.

Renk konusunda endişeleriniz varsa eğer, oranına da dikkat etmeniz gerekiyor. Kestane balının yoğunluğu diğer ballara oranla çok daha fazla olduğu için karıştırması veya kaşığı batırıp kaldırdığınızda daha fazla çekici bir özelliğe ve yoğunluğa sahiptir.

Kestane balı almak isterseniz ve organik ile hakiki bal istiyorsanız sitemizde ürünler kısmından gerçek kestane balı satın alabilirsiniz.

1 Comment

  1. zehra
    Nisan 20, 2019 en 7:38 am

    Rengi gayet koyu simsiyah bir şey tadıda acı fakat özellikleri muhteşem, doğal bir şurup gibi hatta dahada ötesi çünkü çok fazla şeye katkısı var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et