Mayıs 11, 2019/Kestane Balı

Kestane balı neye iyi gelir, kestane balı neye yarar? Bugün sizlere kestane balı hakkında merak ettikleriniz hakkında bazı bilgileri derledik. İşte kestane balı hakkında merak ettikleriniz…

Kestane balı Sakarya Sapanca bölgesi başta olmak üzere ülkemizin birçok ilinde ve özellikle Karadeniz bölgesinde yer alan kestane ormanlarında üretilmektedir. Üretim aşaması ise Haziran ayında kestane ağaçlarının çiçek açmasından hemen sonra, arıların bu kestane çiçeklerinden topladığı nektarları salgılarıyla birleştirmesi sonucu üretmiş olduğu bir bal çeşididir.

Bu balın insan sağlığı için çok fazla iyi olduğu ve birçok rahatsızlığın önüne geçtiği ve koruduğu bilinmektedir. Peki nedir bu kestane balının faydaları hemen anlatalım.

Kestane balı balı neye iyi gelir?

Kestane balı neredeyse tüm hastalıklara iyi gelir. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendiren kestane balı, çocuklarınızın ve sizlerin sürekli hasta olmamanız için çok önemlidir. Bunun yanı sıra ise soğuk algınlıklara karşı sizi çok fazla korur ve hazımsızlığa da iyi gelir.  Öksürük ve boğaz iltihaplarına iyi gelir.

Kestane balı neye yarar?

Kestane balı kışın vücut sıcaklığınızın dengelenmesine yarar. Hasta olmamanız için bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kanser hastalarının kötü hücrelerinin büyümesini durdurur veya engeller. Bu bakımdan hücrelerin iyileşmesine de yarar.

Kestane balını isterseniz kahvaltılarınız da, isterseniz de günlük 2 tatlı kaşığı düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Sizlerinde merak ettiği konular olursa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et