Nisan 12, 2019/Kestane Balı

Kestane balı nereden bulabilirim? Kestane balı gerçeği nerede satılır? Kim kestane balı satar? Kestane balı satan yerler neresi? İşte kestane balı almak isteyenler için merak edilen bilgiler….

Kestane balı sunmuş olduğu sağlık yönünden faydalarıyla çok fazla piyasaya sürülmeye başlandı. Ancak bu balın değerinin artmasıyla beraber bazı kişiler sahte bal işine girerek, tüketicilerin sağlığını tehlikeye atmaya başladı.

Gerçek kestane balı yemek isteyen ve faydasını görmek isteyen kişiler fayda beklerken sağlık sorunlarıyla karşılaştılar. Çünkü kişiler gerçek diye aldıkları balda şeker ve renklendirici kimyasal maddeler sağlık sorunu teşkil ediyor.

Bunun için kestane balının gerçeğini ve hakikisini almanız gerekiyor!

Kestane balı nereden alınır?

Kestane balının tanıdığınız ve emin olduğunu yöresel ürün satan mağazalardan alabileceğiniz gibi güvenilir internet sitelerinden de satın alabilirsiniz. Bunun için sizlere bazı bilgileri vereceğim.

Kestane balının sahtesini almayınız. 10 TL’ye bal olmaz. 50 TL’ye bir kilo normal bal satılmazken, kestane balının kilosunu 25-50 TL’ye satanlara inanmayınız.

Gerçek kestane balının Kg fiyatı yaklaşık 200 TL’dir. Ancak sitemiz üzerinden indirimli bir şekilde Kg fiyatını 150 TL’ye bir süreliğine satın alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde satışa çıkan ballar hakiki ve özenle toplanılan kestane balıdır. Saflık oranı en yüksek olan kestane balı olarak incelenmiştir.

Saf ve gerçek kestane balını sitemiz üzerinden Kg fiyatı 150 TL
500 gr fiyatı ise 85 TL‘ye satın alabilirsiniz. 250 Gr fiyatı ise 45 TL olarak bir süreliğine satışa indirimli olarak sunuyoruz.

2 Comments

 1. Beyazıt
  Nisan 20, 2019 en 6:55 am

  Kestane balı almak istiyorum, bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz, birde balın özellikleri ile alakalı bir sayfa varsa oradan da incelemek istiyorum.

  • yaşar
   Nisan 8, 2020 en 7:22 pm

   Kardeşim kestane balı ozelıgı asılma cok iyi gelir bende akciğer hastasıydım önce tip doktor sonra gece geç saatte balya ılıkşut ve koy yumurtasını sarısı şifa meleği bundan cok fayda buldum günden sonra bende arıcılıga başladım kestane yedıgınde geceye gıttıgınde idrara kestane kokusu gelecek gelmese yaramaz kestanenın bol olduğu yerde olur kestane açtığında hava 10 kıyı olacak olmasa yağmurlu geçerse bal olmaz arkadaşım gerçek kestane bal 1kg 150 aldır ben sadece kestane balı yaparım çiçekle uğraşmam su anda istersen yok temmuzda isterse benden alırsın allahverırse vereceğim gecen yık 8 1kg aldım müşterilere yok cektım

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et