Nisan 18, 2019/Kestane Balı

Kestane balı nedir? Kestane balı ne kadar tüketilir? Kestane balı düzenli tüketimi çok önemli olup her gün düzenli bir ölçüde alınmalıdır. 

Kestane Balı Nedir?

Kestane balı kestane ağaçlarından arıların nektarları toplaması sonucu diğer ballara oranla daha az bir oranda üretilen bir bal çeşididir. Sağlık konusunda çok fazla faydası bilinen kestane balının tüketimi ise oldukça önem taşımaktadır.

Haziran ayında Sakarya Sapanca ve karadeniz bölgelerinde yetişen kestane ağaçları ormanlarında arılar yeşeren çiçeklerden nektarları alarak kovandaki arılara getirir ve kovan arıları balmumu ile peteklere bu kestane balını üretirler.

Kestane balının kilogram fiyatı çok ucuz olmamakla beraber kestane balının orijinal ve hakiki olanını bulmakta ciddi anlamda zor oluyor.

Kestane Balı Tüketimi Nasıl Olmalı?

Kestane balı sağlık açısında çok fazla önem taşıdığı için tüketimi de bir o kadar önemlidir. Bu bakımdan her gün düzenli tüketilmesi önem taşırken, yanlış tüketim fayda sağlamaktan ziyade zarar taşıyacaktır.

Sonuçta her şeyin fazlası zarar olarak geri dönecektir.

Kestane balının her gün sabah 1 tatlı kaşığı ve akşam uyumadan 1-2 saat önce 1 tatlı kaşığı tüketilmesi gerekiyor.

Bu bakımdan günde 2 tatlı kaşığı tüketilmesi gerekiyor. Çok fazla tüketimi ve çok az tüketimi sağlık açısından pek bir önem taşımayacaktır.

Uzmanlar ise sabah aç karnını 1 tatlı kaşığı tüketiminin çok önemli olduğunu ve vücut bağışıklık sistemine daha fazla katkı sağladığını belirtiyor.

1 Comment

  1. manidar
    Nisan 20, 2019 en 7:40 am

    her gün bir kaşık yeterli ne azı ne fazlası

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et