Nisan 10, 2019/Bal & Sağlık

Kestane balı kansere iyi gelir mi? Kestane balı nedir? Kestane balı kansere iyi geldiği söyleniyor. Peki kestane balı kansere iyi gelir mi? İşte kestane balının mucizevi etkileri hakkında detaylı bilgiler….

Kestane balı nedir?

Kestane balı Sakarya Sapanca bölgelerinde ve Bursa, Kastamonu gibi ülkemizde bazı Karadeniz bölgelerinde de üretilmektedir. Kestane ağacının Haziran ayında çiçek açmasıyla beraber arıların bu ağaç üzerinde çiçekler üzerinden beslenmesinden sonra kovanlara gelip bal üretmeleriyle ortaya çıkmaktadır.

Kestane balının fiyatı ise diğer ballara göre daha pahalı oluyor. Bunun en büyük sebebi ise, kestane balının üretimi daha az olmakla beraber daha zor koşullarda üretiliyor olmasıdır.

Peki Kestane balının faydaları var mıdır?

 

Kestane balının insan sağlığı üzerinde çok fazla etkisi vardır. Kestane balı diğer ballara göre daha mucizevi bir etkiye sahiptir. Özellikle insan rahatsızlıklarının neredeyse tamamına etki gösterecek maddelere ev sahipliği yapmasıyla değerine değer katan tek baldır.

Kestane balı baş ağrısından mide ağrısına kadar iyi geliyor.  İnsan vücudunda zararlı maddeleri atmasıyla bilinen kestane balı, birçok sağlık sorununu engeller yavaşlatır ve iyi gelir. Hazımsızlık ve öksürük gibi sağlık sorunlarının yanı sıra kanser hastalıklarına da iyi geldiği biliniyor.

Kestane balı kansere iyi gelir mi?

Kestane balının içeriğinde hücrelerle savaşacak bazı maddeler yer alıyor. Bu bakımdan kötü hücrelerin büyümesi engellenir ve bu hücrelere karşılık bir bağışıklık kazanılmasına yardımcı olur.

Vücudunuz bu hücrelere karşı bağışıklık kazanırken, bir yandan da bu hücrelerin büyümesi engellenir ve yavaşlar. Daha sonra ise küçülerek veya durdurularak sizleri bu savaşa karşı daha fazla korunmanıza olanak sağlar.

Kestane balının kanser hastaları başta olmak üzere diğer sağlık sorunlarına iyi gelmesi için düzenli bir tüketim şarttır. Bunun için düzenli olarak her sabah veya akşam 1-2 tatlı kaşığı yenmesi tavsiye ediliyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et