Haziran 9, 2019/Bal & Sağlık

Kestane balı ile zayıflanır mı? Kestane balı yiyerek zayıflamak mümkün mü? Kestane balı diyet için kullanılır mı? İşte kestane balı ve zayıflama hakkında merak ettikleriniz.

Kestane balı sağlık deposu olarak hayatımıza giren bir bal çeşididir. Ballar arasında çok fazla sağlığa faydası olan kestane balının üretimi ise Haziran ayında başlıyor. Kestane ağaçlarının Haziran ayında çiçek açması ile beraber bal arılarının bu çiçeklerden kestane nektarı toplaması üzerine kestane balı üretimi başlar.

Ancak kestane balının üretimi az olmasından dolayı değeri daha yüksektir. Böylelikle fiyatının da normal ballara göre yüksek olması gayet normal oluyor.

Peki kestane balı zayıflatır mı?

Kestane balı zayıflatır mı? Sorusuna cevap vermek gerekirse eğer, doğru bir şekilde tüketim yapıldığı taktirde, zayıflamanız mümkün. Kestane balı sizlerin zayıflamasına ciddi derecede yardımcı olacaktır.

Özellikle kestane balının içerisinde şeker oranı çok düşüktür. Hem meyve şekeri yani sağlıklı şeker vardır. Hem de bu oran çok düşük olduğu için acımsı bir tadı vardır.

Diyet yaparken, kestane balını çayınıza, yemeğinize ve tüm gıdalarımız da yer verebilirsiniz. Özellikle diyet yapanların sabah kahvaltılarında süzme kestane balı yemeleri gerekmektedir. Rafadan yumurta veya haşlanmış yumurtanın sarısı ile karıştırılır ve öyle yenir.

Kestane balı metabolizmayı hızlandıracak ve sizlerin daha formda olmasını sağlayacaktır. Sağlık diyetinize uygun bir şekilde, kestane balını doğru tüketerek haftada 3 kilo vermek yerine  5 kilo vermeniz mümkün.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et