Mayıs 24, 2019/Bal & Sağlık

Kestane balı emziren anne tüketebilir mi? Emziren anneler kestane balı yiyebilir mi? İşte bugün annelerimizin bal hakkında sorularını cevaplayalım…

Kestane balı emziren anne tüketebilir mi? Sorusuna başlamadan önce hemen kestane balının öneminden bahsedelim. Kestane balı anne sağlığı için çok önemlidir. Soğuk algınlık olsun bir çok kötü rahatsızlığa iyi gelen bu bal, Yaz aylarında üretilmeye başlanır. Değeri ise diğer ballara göre daha fazladır. Bunun sebebi ise daha az üretiliyor olması oluyor.

Kestane balını sağlık için hepimiz tüketmek istiyoruz. Hakiki ve gerçek kestane balının tartışmasız iyi gelmediği rahatsızlık yok gibi. Durum böyle olunca annelerimizin de hatta yeni doğum yapan annelerimizin de bu balı tüketmesi gerekebiliyor.

Peki kestane balı emziren anne tüketebilir mi?

Kestane balının 1 yaşından küçük çocukların tüketmesine bak fazla olumlu bakmıyoruz. Balın içerisinde dışarıdan bulaşmış olan bakteriler annenin midesinde yer alan asit sayesinde ölür. Ama bebeklerin doğrudan tüketimi bu bakterileri öldürmeyeceği için sorun teşkil edecektir.  Bal mikropla bulaşarak tüketilse bile, tüketen annenin sütüne bu toksinler geçmeyecektir.

Süt veren anne bal yer mi? Emziren anneler bal yiyebilir mi?

 

Kısacası emziren annenin kestane balını tüketmesinde hiçbir zarar yoktur. Ancak 1 yaşından küçük çocukların direk ağız yolundan bal tüketmesi olumlu bakılmıyor. Emziren anne ise bal yiyebilir ve çocuğuna süt verebilir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et