Mayıs 20, 2019/Kestane Balı

Kestane balı delibal mıdır? Kestane balının diğer adı delibal mı? İşte deli bal hakkında merak ettikleriniz soruların cevabı…

Deli bal ülkemizde çok fazla gündeme gelmiş merak konusu olan durumlardan bir tanesidir. Peki deli bal aslında kestane balı mıdır? Acı bal ve deli bal aynı bal mı? Bugün bu konuya bir açıklık getireceğiz.

Kestane balı deli bal mı?

Kestane balı deli bal mı? Deli bal aslında ülkemizde kestane balının bir diğer adı olarak biliniyor. Kestane balına hem acı bal hemde deli bal diyebiliyoruz. Bu bakımdan bu üç balın da aynı bal olduğunu belirtelim.

Deli balın insan sağlığı için binden fazla faydası bulunuyor. Bu bakımdan düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Deli bal faydaları nedir?

Deli bal faydaları nedir? Delibal öksürük ile astım hatta bronşit gibi nefes darlığı sorunlarına çok fazla iyi gelir. Kısacası üst solunum yolu enfeksiyonlarında tedavi etme amacıyla kullanılabilir. Bunun yanı sıra ise barındırmış olduğu vitaminler ile kişilerin bağışıklık sistemini daha fazla güçlendirerek hasta olma olasılığını düşürür.

Yapısında yer alan maddeler antioksidan özelliğine sahiptir ve kansere karşı koruma sağlar ve iyi gelir. Potasyum çok fazla içerdiği için kaslarınızın gelişiminde ve rahatsızlıklarına çok iyi gelir. Ek olarak kan dolaşımını düzenler.

Deli bal mide ile karaciğer yorgunluğuna çok iyi gelir ve bunlara ek olarak hazmı kolaylaştırarak kabızlık gibi sorunları ve gaz problemlerine iyi geliyor. Ağızdaki yaraları iyileştirici etkisi vardır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et