Mayıs 14, 2019/Kestane Balı

Kestane balı çocuklara verilir mi? Kestane balının çocuklara yedirilmesinde bir sorun olur mu? İşte anne ve babaların çok fazla merak etmiş olduğu kestane balı hakkında detaylar…

Kestane balı insan sağlığı için hayatımızın bir parçası olurken kahvaltılarımız dada eksik etmediğimiz bir gıda ürünüdür. Bu ürün genellik Haziran ayında kestane ağaçları ormanlarında çiçek açmasıyla beraber arıların bu çiçeklerden kestane nektarlarını toplaması sonucu üretilir.

Kestane çiçeğinden elde edilen bu bal sağlık konusunda iyi gelmediği bir rahatsızlık yok gibi. Bu kadar fazla sağlığa iyi gelen ve düzenli bir tüketim yapılması gereken balın elbette çocuklarımıza da yedirilmesi gerekiyor.

Peki kestane balı çocuklara verilir mi?

Kestane balı çocuklara verilir mi? Sorusu için hemen sizlere bir yanıt vereceğiz. Yetişkin bireyler sabah kahvaltısında veya sağlık için düzenli olarak günde 2 tatlı kaşığı yemesi gerekiyor. Küçük çocuklarımız ise bu yiyecekten mahrum kalmamalı ve şimdiye kadar bir olumsuzluk yaşanmadığı için, çok küçük çocuklarımıza bir süre günde 1 çay kaşığı ve zamanla 1 tatlı kaşığı ile 2 tatlı kaşığına kadar verilmesinde bir sorun yoktur.

Çok rahat bir şekilde yukarıda belirttiğim gibi çocuklarınıza düzenli olarak kestane balını yedirebilir ve çocuklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Kestane balını ayrıca web sitemiz üzerinden orijinal ve saf bir şekilde indirimli fiyatıyla satın alabilirsiniz.

Sizlerinde soruları varsa eğer, yorum kısmından aşağıda bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et