Nisan 17, 2019/Kestane Balı

Kestane balı cilde faydaları nelerdir? Kestane balının cilde faydası var mıdır? Kestane balının saymakla bitmeyen faydalarının yanı sıra cilt sağlığı içinde çok fazla faydası vardır.

Kestane balının birçok sağlık sorununa iyi geldiği biliniyor. Bunun yanı sıra ise cilt sağlığı içinde çok fazla önem taşıyan kestane balı cilt sorunlarında çok fazla işe yaradığı için uzun yıllardan beridir cilt maskeleri olarak kullanılıyor.

Kestane balı ve cilt sağlığı

Kestane balı cilt sağlığı konusunda uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Saf olan ve hakiki kestane balı bir çok cilt maskesinin içeriği kısmında yer almasından dolayı, yazılı bir şekilde belirtilmiştir.

Özellikle cilt maskesini evde yapacaklar ve doğal maske isteyenlerin kestane balını diğer doğal ürünlerle beraber karıştırarak, doğal cilt maskesi oluşturduğu yıllardır biliniyor.

Cilt maskesinde kullanılan kestane balı, cildin kuru, nemli veya yağ dengesini düzenleyici etkiye sahiptir. Özellikle kuru ciltleri nemlendirir ve soyulan ciltler için bir ilaç görevi görür. Kestane balı cilt maskesi ile beraber cilt üzerinde gözeneklerin nefes alması ve daha fazla sıkılaşmasını sağlar.

Cilt üzerinde bulunan sivilce tarzı birçok sorun içinde kullanılan kestane balının yinede açık yaraya temas etmemesi gerekiyor. Kapalı olan veya sivilce benzeri cilt sorunlarında doğal olarak da sürülebilir ve kullanılabilir.

İster hazır içeriği bulunan kestane balı maskeleri veya doğal evinizde oluşturduğunuz kestane balını kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et