Nisan 22, 2019/Kestane Balı

Kestane balı bozulur mu? Kestane balı ne zaman bozulur? Kestane balı tüm dünya tarafından tüketilen bir bal çeşidi olurken, gerek fiyatından gerekse sağlığa faydalı olmasıyla çok fazla dikkat çekiyor. Peki kestane balı bozulur mu? İşte detaylar…

Kestane balı ülkemizde üretilen ve çok sağlıklı bir bal çeşididir. Diğer ballara göre oldukça faydalı olan kestane balının kilogram fiyatı ve saf olmasıyla dikkatleri üzerine çektiğini biliyoruz. Mutfaklarımızda tükettiğimiz gıdaların neredeyse tamamı bir süre sonra bozulmaktadır.

Kestane balı bozulur mu?

Kestane balı bozulur mu? Kestane balı eğer satın aldığınız yer ve saf olduğuna eminseniz, gerçek bir kestane balı satın aldıysanız eğer kestane balı bozulmayacaktır. Ancak bir süre sonra balın üzerinde kristalleşme görülür. Bunu ise 45 derecelik bir sıcaklıkta bıraktığınız halde kendiliğinden düzelecektir.  Ancak sahte ballarda bu kristalleşme olmaz ve bozulur. Bunun sebebi ise içerisinde doğal meyve şekeri yoktur.

Bu bakımdan hakiki ve gerçek saf bir kestane balına sahipseniz, çok uzun yıllar boyunca bu kestane balına hiçbir şekilde bozulma veya küf tutma gibi olaylar yaşamadan tüketebilirsiniz. Tek kestane balı değil diğer gerçek ballarda saf olması ve gerçek olması halinde istisnalar olmadığı sürece bozulmaz.

Sizlerinde bal ve kestane balları hakkında sorularınız olursa eğer bizlere yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et