Mayıs 22, 2019/Kestane Balı

Kestane balı alerji yapar mı? Kestane balı alerjisi var mı? İşte bugün sizlere kestane balı ve alerji hakkında merak edilenleri açıklayacağız…

Kestane balı alerji yapar mı? Sorusuna girmeden önce kestane balını hemen kısaca bir tanıyalım. Kestane balı Haziran aylarında açan kestane çiçeklerinden elde edilen bir baldır. Bu bal ise kestane ormanlarının yoğun olduğu ve Sakarya Sapanca başta olmak üzere bir çok karadeniz bölgesinde yer alıyor.

Kestane balının insan sağlığına çok fazla yararı bulunuyor. Öksürük ve soğuk algınlıktan, kanserle mücadeleye dek kestane balı fayda gösteriyor. Ancak her gıda da olduğu gibi bal da bazı kişilerde alerji yapabiliyor.

Kestane balı alerji yapar mı?

Kestane balı alerji yapar mı? Sorusuna şimdi cevap verelim. Kestane balı da bala karşı alerji yapar. Çünkü eğer bir kişinin bal veya bal maddelerine alerjisi bulunuyorsa, kestane balı da bir bal çeşidi olduğu ve içerisinde bal maddeleri bulunduğundan alerji görülecektir.

Bu bakımdan kestane balının sizin vücudunuz da alerji yapıp yapmayacağını öğrenmek için, hastanelere başvurabilir ve alerji durumunu öğrenebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et