Mayıs 15, 2019/Kestane Balı

Kestane balı acı mıdır? Kestane balı tadı nasıl? Kestane balı yendiği zaman ağızda ki tadı nasıl olmalı? İşte kestane balının tadı hakkında merak edilenler…

Kestane balının orijinalliği konusunda çoğu kişinin ciddi endişeleri olabiliyor. Bizler ise bu endişeleri gidermek amacıyla sizlere daha önceden tadı, rengi ve kokusu hatta kıvamı hakkında bazı açıklamalar yaptık. Ancak bu açıklamalardan ziyade tadı konusunda ayrı bir makale yazma gereği duyduk. Çünkü tat konusunda henüz daha gerçek kestane balı için meraklı sorular bitmiş değil.

Hakiki kestane balı aldığımızda her balın kendine ait bir tadı olacaktır. Bugün ise kestane çiçeği balından bahsedeceğiz.

Kestane balı tadı nasıldır?

Kestane balı tadı acı mı? Kestane balının kıvamının daha önceden yoğun ve renginin kırmızıdan siyaha çaldığını hatta balın tadının da acımsı olduğunu söylemiştik.

Kestane balı aslında acı bir bal değil. Yediğiniz zaman diliniz yanmaz. Sadece bu kestane balını yediğiniz zaman boğazdan aşağı giderken hafif bir acımsı bir tat hissedersiniz. Bu tat işte onun gerçek bir kestane balı olduğunu gösterir. Bazı sahte kestane ballarının ise içine acımsı maddeler katılır ve kişiler bu balın gerçek olduğunu sanar. Ancak kestane balı acı değil sadece acımsı bir his sunar. Boğazdan aşağıya doğru giderken.

Sizlerinde kestane balı hakkında merak ettiği veya sormak istedikleri olursa aşağıdan yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et