Mayıs 18, 2019/Kestane Balı

Kestane balı aç karnına içilir mi? Kestane balı yemek yemeden önce içilir mi? Kestane balı aç karnına tüketilir mi? İşte kestane balı hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler…

Kestane balı, ballar arasında çok fazla faydası olan bir bal çeşididir. Bu bal Sakarya Sapanca bölgesi başta olmak üzere ülkemizin birçok kestane ormanı bölgesinden üretilir. Kestane ormanı bölgelerinde yer alan kestane ağaçları Haziran ayı geldiği zaman çiçek açar ve arılar bu çiçeklerden nektarları toplayarak bal üretimine başlar.

Ancak bu bal üretimi diğer ballara nazaran daha az üretildiği için fiyat konusunda da biraz daha cep yakabiliyor.

Kestane balı aç karnına içilir mi?

Kestane balı aç karnına içilir mi? Sorusuna hemen şöyle bir yanıt verelim. Uzmanlar kestane balının insan sağlığı için çok önemli olduğunu ve birçok rahatsızlığa çok fazla iyi geldiğini dile getiriyor.

Bunun yanı sıra ise kestane balının düzenli bir tüketim sonra daha fazla yarar sağladığını söyleyerek günde 2 tatlı kaşığı tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Kahvaltılarımızın dışında sağlık için tükettiğimiz bu besini aç karnına veya tok karnına tüketmek sorun olmayacaktır.

Bu bakımdan isterseniz aç karnına isterseniz de tok karnına kestane balını tüketebilirsiniz. Aç karnına alınan kestane balı vücudun yemek öncesi toparlanmasına iyi gelecek ve daha dinç olmanıza da etki sağlayacaktır. Faydaları zaten düzenli tüketimde işe yarıyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et