Haziran 14, 2019/Genel

İşlenmemiş bal nedir? İşlenmemiş bal nasıl olur? Bugün sizlere işlenmemiş bal hakkında bazı detayları aktaracağız. İşte tüm detaylar…

İşlenmemiş bal bir diğer adı ile ham bal olarak bilinir. Bu bal hiçbir şekilde bir işlemden geçmeyip, direk tüketiciye ulaşan baldır. Çoğu markette yer alan ballar işlemlerden geçirilerek daha canlı ve parlak bir görünüme sahip oluyor. Özellikle kristalleşme ve şekerlenme olarak bilinen bu durum işlem görmüş ballarda görülmez.

Çünkü işlem gören ballar aniden yüksek derecelerde ısıtılan ve soğutulan ballardır. Bu ballar ham bal olmayıp, işlem gördükleri için, daha canlı ve parlak olduğundan satışa daha kolay geliyor. Böylelikle üreticiler bu şekilde işleyip ticaret amacı ile raflarda yer veriyor.

İşlenmemiş bal nedir?

İşlenmemiş bal nedir? İşlenmemiş bal ham bal olarak karşımıza çıkarken, hiçbir şekilde bir işlemden geçmemiş ve kahvaltılarımız da direk yer verilen baldır.

İşlenen bal ile işlenmemiş bal arasında farklar neler diye soracak olanlarımız elbette olacaktır. Bu kişilere ise farkı şöyle söyleyelim. İki adet domates düşünün, biri hormonlu biri hormonsuz. İkisini de tüketiyoruz ve ve neredeyse aynılar. Ancak hangisini tüketmeniz gerekirdi diye soracak olsam hormonsuz olanı tercih ederdiniz. Bunu da öyle düşünebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et