Temmuz 11, 2019/Genel
  • Tarafından admin
  • 335
  • 0

Her zaman vücudumuz için sihirli bir hap haline gelebilecek mükemmel ürünü bulmaya çalışıyoruz, aynı zamanda lezzetli ve eğlenceli.

Bugün onun sağlıklı özelliklerini araştırıyoruz. Ve bundan sonra bir kaşıkla kesinlikle yemek yiyeceğiz.

Bal mükemmel bir antioksidandır , yani düzenli tüketimi vücudunuzu çeşitli toksinlerden arındırır. Ek olarak, antibakteriyel özellikleri cildinizin durumunu önemli ölçüde iyileştirir.

Kilonuzu izliyorsanız, doktorlar şeker bazlı şekerlemelerin hariç tutulmasını önermektedir – ama bal içermez . Çünkü balda bulunan şeker, diğer tatlandırıcılarda bulunandan farklı bir bileşime sahiptir. Bal, kilo kaybı için gerekli olan metabolizmanızı güçlendirir.

Balın hiç kolesterolü yok. Aksine :, kendisini oluşturan bileşenler ve vitaminler katkıda azalan kolesterol seviyelerini. Günlük bal tüketiminin vücuttaki aşırı kolesterolle mücadele edebilecek antioksidan bileşiklerin seviyesi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

raştırmalar , balda bulunan antioksidanların, arterlerin daralmasını önleyebileceğini göstermektedir. Oluşma yerine bağlı olarak daralma kalp yetmezliğine, hafızanın bozulmasına veya baş ağrısına yol açabilir. Birkaç kaşık bal ile bir bardak su içmek, bunu önlemek için yeterli olacaktır.

Diğer araştırmalar, balın stresle savaşma, hücresel antioksidan savunma sistemini geri kazanma ve bunun sonucunda hafızayı iyileştirme yeteneğini göstermektedir . Ayrıca, balda bulunan kalsiyum işleyişi üzerinde yararlı bir etkisi olan beyin tarafından kolayca yutulur.

Balda bulunan şeker, kandaki insülin seviyesini yükseltir ve ardından serotonin salgılar. Serotonin ayrıca kaliteli uykuyu teşvik eden bir hormon olan melatonine de dönüştürülür .

Bal güçlü bir antiseptiktir, bu nedenle aç karnına bir kaşık bal tüketmeniz önerilir. Bu basit ritüel , sindirim sistemi ile ilgili çeşitli hastalıkları önlemeye yardımcı olur . Ayrıca, mideden geçerken, bal mikropları yok eder ve mukoza zarındaki küçük yaraları iyileştirir.

Bu garip gelebilir, ama gerçek bir gerçektir. Bal, sinirleri yatıştırmaya ve yorgunluğu gidermeye yardımcı olur . Balda bulunan glikoz, nöronların çalışması için esastır. Hızlı rahatlama ve psikolojik bozuklukların hafifletilmesi tüyler kana emilir.

Güçlü antiseptik ve iyileştirici özellikleri olan başka bir doğal ilaç ile birleştirildiğinde – sarımsak – balın gücü on kat artacaktır. Sarımsakla beslenen bal, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve sizi sağlıklı tutar. Aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

3-4 sarımsak başlıkları
1 su bardağı çiğ bal
kapaklı küçük bir kavanoz
Sarımsak başlarını karanfillere ayırın ve dış tabakalarını çıkarın. Onları kavanoza koyun ve ardından üzerlerine bal dökün. Gerekirse kabarcıkları çıkarın. Kavanozu bir kapakla örtün ve bir kaç gün demlenmeye koyun. Aç karnına günde bir kaşık alın ve daha önce hiç olmadığı gibi enerji ve sağlıklı hissedeceksiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et