Haziran 18, 2019/Genel

Ham balın zararları nedir? Ham bal zararlı mı? İşte kafa karıştıran ve son zamanlarda gündemi meşgul eden bu sorunun cevabını veriyoruz.

Ham bal zararlı mı sorusunu cevaplaman hemen önce bal hakkında bazı bilgileri sizlere aktaracağız. Balın ne kadar önem taşıdığınız kısaca anlatalım. Kahvaltı da ve günlük düzenli bir şekilde tüketmiş olduğumuz balların insan sağlığı için çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle çocuklarımızın tüketmesi gereken balın gerçek olmasını hepimiz istiyoruz.

Ancak gerçek bal konusunda henüz dahi piyasada birçok sahte malın varlığı hepimizi rahatsız ediyor. Sahte ballardan gerçek bal kadar fayda beklemek doğru olmayacaktır.

Ham balın zararı var mı?

Ham bal en sağlıklı baldır. İşlem görmemiş olarak bilinen ham balın hiçbir şekilde insan sağlığı için zararı bulunmuyor. Tersine en sağlıklı bal ham olan ve işlem görmemiş bal olarak belirtiliyor.

Ham balın zararı ise elbette bir husustan dolayı vardır. Bu husus ise tüm gıdalarda olan ve hepimizin bildiği bir zarardır. Ham balı da bilinçsiz bir şekilde aşırı tüketmek her gıdada olduğu gibi zarar verecektir. Bunun yanı sıra ise hiçbir şekilde ham balın zararı bulunmuyor.

Düzenli bir şekilde yenilen ham balın insan sağlığı zararı olmaz ancak faydası olacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et