Haziran 15, 2019/Genel

Ham bal nasıl tüketilir? Ham bal nedir ve nasıl tüketilir? Ham bal son zamanlarda isminden defalarca bahsettiren ve merak konusu olan bir terimdir…

Ham bal tüketiminden bahsetmeden önce hemen ham bal hakkında bazı detaylardan bahsedelim. Ham bal sağlık açısından çok önemli olup tüketmemiz gereken bir gıdadır. Balın kahvaltıda tüketimi önem taşırken, kahvaltıda yememeniz halinde bile günlük tüketim sağlamanız gerekiyor.

Ham bal işlenmemiş adıyla da anılır. İşlenmemiş bal olan ham bal, bal yiyen kişilerin mutlaka tercih etmesi bal olarak bilinir. Marketlerde yer alan birçok balın, ham bal olmadığını belirtelim. Ham bal sağlık açısından daha fazla önem taşıyor. Ancak ham olmayan yani işlenmiş olan ballar çok fazla fayda sağlamayacaktır. Çünkü işlemden geçen balların yapısı bozulacağından her faydasını tam olarak beklemek doğru olmayacaktır.

Ham bal tüketimi

Ham bal tüketimi konusunda diğer ballarla aynı şekilde tüketebilirsiniz. Balların tüketimi aynı olurken, ister günlük 2 tatlı kaşığı isterseniz de kahvaltınız da istediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Balların tüketiminden ziyade gerçek ve ham bal olmasına özen gösterin.

Raflarda yer alan parlak ve canlı duran ballara kanmayın. Balkonak gibi gerçek ve güvenilir balları tercih edin. Böylelikle işlem görmemiş ve direk tüketiciye ulaşan balları evinizde veya kahvaltı masalarınızda yer verebilirsiniz.

Sizlerinde sormak istediği sorular olursa, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et