Haziran 11, 2019/Genel

Ham bal fiyatları nedir? Ham bal nedir? Ham bal fiyatları ne kadar? İşte ham bal hakkında merak edilen tüm detaylar…

Ham bal fiyatları konusuna değinmeden hemen önce ham balın merak edilenleri hakkında siz değerli okuyucularımıza kısaca bir bilgi verelim. Ham bal demek anlam bakımından işlenmemiş ve direk kovandan tüketiciye ulaşan bal olarak ifade edilir.

Neden ham balın daha önemli ve onu istiyoruz derseniz eğer, ham bal yüksek sıcaklıkta ısıtılarak bozulmuyor ve özelliğini kaybetmiyor. Marketlerde görmüş olduğunuz çoğu bal 70 derece ve üstü sıcaklıkta ısıtılıyor ve aniden soğutuluyor. Böylelikle görmüş olduğunuz ballar daha canlı ve daha parlak durarak sizleri etkilemeyi başarıyor. Bu işlem gören ve ham bal olmaktan çıkan ballar sırf ticaret amaçlı karşınıza gelmektedir.

Ham bal fiyatları nedir?

Ham bal fiyatları nedir? Bu konuda net bir fiyat vermek elbette doğru olmayacaktır. Çünkü her markanın ve her bal çeşidinin kilogram ve yarım kilo gibi fiyatlarını vermek doğru olmayacaktır.

Ancak ham ballar direk arıcıdan alınacağı için normale yakın bir tık üst veya bir tık az olacaktır. Ancak ham olmayan ballar işlem görmüş ballar, bu normalin daha fazla altında yer alıyor. Unutmayın ucuz diye sağlığınızdan olmayın, pahalı diye de kanıp satın almayın.

Doğru bal doğru kişiden alınır….

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et