Temmuz 8, 2019/Genel

Hakiki kestane balı nasıl anlaşılır? Kestane balının gerçeği nasıl belli olur? Bugün sizlere kestane balı almadan önce gerçek olup olmadığını nasıl anlayabileceğinizi belirteceğiz.

Kestane balı dünyanın dört bir yanında tüketilen en sağlıklı ve faydalı bir bal çeşididir. Bal çeşitleri arasında yer alan kestane balının faydalarını daha önceki yazılarımızda sizlere aktarmıştık. Özellikle son zamanlarda ünlülerin kullanması ve birçok TV programında görülen kestane balının satışları ciddi oranda artış göstermeye başladı.

Ancak çok fazla gündeme gelen bu kestane balı bazı para kazanmak isteyenlerin hedefi oldu. Bu bakımdan kestane balı almak isteyen kişiler, gerçek balın nasıl anlaşılacağı hakkında çok fazla kararsız durumda. Bunun için sizlere kestane balını bir uzman kadar olmasa bile, hakiki olduğunu anlamanız için bazı bilgileri aktaracağım.

Hakiki kestane balı nasıl olur?

 

Kestane balı almaya gittiğinizde, hakiki kestane balı olduğunu anlamanız için bazı yollar var. Hakiki veya gerçek saf olan kestane balı tadından, kokusundan ve rengi ile kıvamından kendini belli edebilecek bir baldır. Balın özellikle kıvamı kendini ele verecektir.

Hakiki kestane balının rengi diğer ballara göre daha koyudur. Kırmızıdan siyaha kaçan bir renge sahiptir. Kıvam konusunda ise daha yoğun bir kıvama sahip olan kestane balını kokladığınız zaman kokusu çok keskindir. Burnu kapalı olan kişiler bile kokuyu alabilirler.

Bu bakımdan hakiki kestane balını anlamanız mümkün olacaktır.

Kestane balının görünen özellikleri neler?

Kestane balını diğer ballardan ayıran belli başlı özellikler bulunur. Bu özellikle analiz olmadan da daha önce kestane balı yiyen ve tadını alan kişiler için belirgin işaretlerdir.

  • Kestane balı koyu renklidir
  • Tadı acımsıdır ve 2. kaşık aldığınızda sizi bayar
  • Kokusu ve tadı çok baskındır.
  • Buram buram kestane tadı alırsınız

yukarıdaki işaretler ile anlayamadıysanız analiz yaptırmanızı öneririz. Balın katışıksız(şekerli) olması olasılığı bir yana bal içerisinde farklı bölgelerden karma bal ile karıştırılmış olup olmadığı da önemlidir. Bir balın gerçek mi sahte mi olduğu nasıl anlaşılır yazımızda balın gerçekliğini nasıl test edebileceğinizi belirtmiştik. Su ile bal testi yapmak isterseniz burayı tıklayın

Kestane balı ilaçtır ve bir çok hastalığa iyi geldiği çeşitli araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Doğal antibiyotik olarak kabul edilen kestane balını alırken mutlaka güvendiğiniz bir yerden almanızı tavsiye ederiz. Yoksa sağlığınıza da paranıza da yazık edersiniz..

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et