Nisan 11, 2019/Kestane Balı

Gerçek kestane balı nedir? Gerçek kestane balı nasıl anlaşılır? Kestane ballarının gerçekliğini nasıl anlarım? İşte kestane balı hakkında en fazla merak edilen sorular hakkında yanıtlar…

Gerçek kestane balı

Kestane balının gerçekliği konusunda diğer ballarda olduğu gibi sahte ve güvenilir olmayan kişiler ilaç ve boyalar kullanarak piyasaya sürmekte. Sahte olan bu balların ise hiçbir şekilde insan vücuduna faydası yoktur.

Gerçek kestane balı nasıl anlaşılır?

Gerçek kestane balı almak isteyen kişiler dükkanlardan alacaklarsa eğer, ilk önce tatmalı. Tattıktan sonra eğer yutarken tadı size acımsı gelmişse ve çiğnerken hafif zorlanıyorsanız bu gerçek balın bir göstergesidir. Zorlanma derken sert taş anlamında değil, yoğunluk anlamında olduğunu belirtelim.

Daha sonra ise gerçek kestane balı olduğunu doğrulamak için, rengine bakın. Rengi kestane balının normal bala göre daha koyu bir renge sahiptir.

Tatmadan bile dışarıdan bakıldığında veya dokunulduğunda daha yoğun bir kıvamda olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Gerçek kestane ballarını bu yöntemle anlayabilirsiniz. Ancak bazı sahte kişilerin piyasaya sunmuş olduğu ballarda, yoğunluğu sağlamak için kimyasal maddeler kullandıkları biliniyor. Bunun yanı sıra ise, kestane balının rengini ise şeker ve renklendirici maddeler ile sağlamaktadırlar.

Eğer bunlara rağmen endişeniz varsa, bilen kişilerin sizlere bal almasına özen gösterin veya web sitemiz üzerinden hakikikestanebalı.com üzerinden ürünler kısmına gelerek gerçek kestane balını indirim kampanyamız bitmeden satın alıp tadabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et