Haziran 28, 2019/Genel

Donmuş petek bal nasıl çözülür? Bugün sizlere çoğu kişinin merak ettiği bir soruya cevap vermek adına bu yazıyı hazırladık. İşte detaylar…

Kahvaltılarımız da veya sağlık açısından günlük bal tüketimi yapmamız gerekiyor. En az günde 2 tatlı kaşığı bal yememiz gerekirken, almış olduğumuz peke balların donduğunu fark ederiz. Bu durum ise biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Peki ne yapabiliriz bu durumda?

Donmuş petek bal çözme

Belli bir süre kadar beklemiş olan balların donduğunu hepimiz normal olarak karşılıyoruz. Ancak bu şekilde olan balların da tüketilmesinde herhangi bir sorun olmadığını belirtelim. Genel anlamda vatandaşların aklında şekerlenmiş olan balın nasıl eski haline getirilebileceği sorusu yer alıyor. Bir diğer konu ise şekerlenmiş olan ballara kristalize bal desek daha doğru olacaktır. Bu işlem ise gayet doğal bir durum oluyor.

Donmuş balın kaç derecede eritileceği ise merak konusu. Donmuş olan balları 30 derecede bir kavanoz içerisinde eritebilirsiniz. Bu şekilde eritirseniz eğer besin kaybı sorunu yaşamayacaksınız ve yapısı bozulmayacaktır.

Ayrıca şekerlenmiş olan balın krem şeklinde yenmesinde hiçbir sakınca olmadığını belirtelim.  Bir diğer detay ise şekerlenen balların mikrodalga fırında ısıtılmaması gerektiğini belirtelim. Mikrodalga da balları ısıtırsanız eğer yapısı bozulacaktır. Bu bakımdan sizlerinde donmuş veya şekerlenen bal hakkında merak ettiği konular varsa eğer, bizlere yorum kısmından sorabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et