Temmuz 6, 2019/Genel

Donmuş bal nasıl düzeltilir? Donmuş ballara nasıl müdahale etmemiz gerekiyor. Bugün sizlere donmuş bal hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara değineceğiz. İşte tüm detaylar…

Donmuş bal konusuna değinmeden önce insan sağlığı için her gün düzenli bal tüketmesi gerekiyor. Bal tüketimi ister kahvaltınız da, isterseniz de günlük 2 tatlı kaşığı tüketerek de düzenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Ancak burada organik bal ve sahte ballara karşı bir önlem almanız gerekiyor. Sonuç olarak ne kadar sahte balı tüketirseniz tüketin, zararı olacak ama faydası olmayacaktır.

Donmuş bal nasıl düzeltilir?

Donmuş bir bala sahipseniz eğer hiç üzülmeyin. Donmuş bal veya kristalize olmuş bal aynı şeydir. Ballar bir müddet bekledikten sonra bakıldığında donmuş veya şekerlenmiş olacaktır. Bu durumda hiç korkmanız gerek yok çünkü bu durum gayet normal bir durumdur. Gerçek ballar genelde bir müddet sonra donmuş olabilir.

Donmuş olan bal ise çok basit bir yöntem ile eski haline getirebilirsiniz veya tüketebilirsiniz. Hemen yönteme geçelim.

Orta bir kapa 35 derece’de bir su dökün ve 2 dakika kadar bekleyin. Su yavaş yavaş 30 dereceye düşecektir. O sırada cam kavanozumuz da yer alan balı kavanozla beraber suya bırakalım. Bir yandan ise tahta kaşık ile karıştıralım. Böylelikle eriyen bal yavaş yavaş eski haline dönecek ve içiniz rahat edecektir.

Sizlerinde bu konuda soruları varsa eğer yorum kısmından bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et