Haziran 1, 2019/Bal & Sağlık

Diyette bal yenir mi? Diyet yapanlar bal tüketebilir mi? Bugün sizlere diyet yapan kişilerin bal tüketimi hakkında merak ettiklerini açıklayacağım.

Bal tüketimi yapan kişiler diyet yapar mı sorusunu cevaplamadan hemen önce balın bir kez daha öneminden bahsedelim. Bal insan sağlığı için çok güzel bir nimettir. İnsan sağlığına binlerce faydası bulunan bu gıda doğal olarak tüketildiği taktirde, çok uzun yıllar bozulmadan tüketebilirsiniz.

Adan Z’ye her insana fayda sağlayan balın içerisinde yüksek protein yer alıyor. Küçük kaşıkların da bile 30gr kalori bulunmaktadır. Ancak bal diyet sırasında yenir mi sorusuna hemen cevap verelim.

Diyet yapan bal tüketir mi?

Öncelikle mantıken bakıldığında balın içerisinde kalori olduğu için tüketirsek kilo alacağız gibi düşünülmektedir. Ancak bal ile yapılan diyetlerde kilo verimi yani zayıflama daha çok oluyor.

Bu konuda ise bal diyeti bile çıkmıştır ve çoğu kişi bu diyet ile ciddi kilolar vermiştir. Bal metabolizmayı hızlandırır ve şeker yerine tüketilmesi gerekiyor. Diyet yapan bir insan çayını ve metabolizmasını hızlandırmak için 1 çay kaşığı balı diyetiyle karıştırarak yemesi gerekiyor.

Bir önceki yazımızda sizlere bal ile zayıflama bal diyeti hakkında bir yazı sunmuştuk. Bu yazımızda ise bal ile nasıl zayıflamanın mümkün olduğunu görebilir ve uygulayabilirsiniz.

Abartılmayacak şekilde ve diyet için bal tüketildiğinde zayıflama yardımcı olacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et