Nisan 14, 2019/Kestane Balı

Çocuklara kestane balı verilir mi? Çocuklarınız için çok faydalı ve sağlığa iyi gelen kestane balı yedirilir mi? İşte kestane balı hakkında çocuklarınız için merak edilen bilgiler…

Kestane balının faydasını bildikten sonra biz yetişkinler sürekli ve düzenli bir şekilde kestane balını tüketmeye başladık. Saf ve doğal olan kestane balını hem kahvaltıda hemde süzme bal olarak tüketirken, anne ve babalar çocukları için kestane balının tüketilebileceği konusunda bazı endişelere veya cevapsız sorular nedeniyle kararsız kalıyor.

Bizlerde bugün anne ve babaların böyle güzel bir nimetin ve sağlığa çok faydası olan kestane balının çocuklara verilip verilmeyeceği hakkında sizlere net bir bilgi sunmaya çalışacağız.

Kestane balı çocuklara verilir mi?

Kestane balının biz büyüklere faydası olurken, küçük çocuklara da faydası oluyor. Çünkü içeriğinde yer alan antioksidan, mineraller yer alırken, çocuklarınızın soğuk algınlık ve üşütme gibi hastalıklarında vücut direncini ve bağışıklığını koruyacağı için, çok büyük bir önem teşkil etmektedir.

Bunun için kestane balının küçük çocuklarda bir çay kaşığı kadar günlük tüketiminde bir olumsuzluk olmadığı görüldüğünden bu şekilde tüketimi uygundur. Daha büyük çocuklarınız için de 1 tatlı kaşığı tükettirmeniz gayet normaldir.

Sonuç olarak küçük çocukların 1 çay kaşığı ve yaş ilerledikçe bunun 1 tatlı kaşığı gibi arttırılabilir olmasında herhangi bir olumsuzluk şimdiye kadar yaşanmamıştır.

Bal zaten doğal olunca kişiye bir zararı olmayacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et