Haziran 14, 2019/Bal & Sağlık
  • Tarafından admin
  • 322
  • 0

Eğer birincil BMI(Kütle endeksiniz)‘niz 18 den azsa, kesinlikle kilonuz zayıf demektir. Bu durumda, hızlı kilo almayı bilmeniz gerekir.

Vücut yağını hızlı bir şekilde artırmak için kendin-yap çözümlerinin yardımını alabilirsiniz. Etini iyileştiren kombinasyonlarla birlikte doğru tip gıda bitkilerini, kas dokusu ile birlikte vücuttaki kasları güvenle güvenle seçin.

Bal, fakat sadece ağırlığı azaltmak ve kiloyu artırmak değil. Yani bu ipucu için şu şeyleri istersiniz:

Bal Süt Nasıl yararlanılır:

1 bardak sütte ballı 1 çay kaşığı ekleyin. İyi harmanlayın.

Aç karnına, sabahları günlük olarak içilir. Bu, maksimum kilo almanın en hızlı yoludur.

 

Bal kilo almanıza yardımcı olabilir

 

 

Bal, yüksek karbonhidrat içeriği nedeniyle ağırlık kazanmanıza yardımcı olabilir. Egzersiz için enerji almanın yanı sıra vücudunuzda biraz kilo almak için yağ almanıza yardımcı olabilir.

Bal etkili bir şekilde kilo almak için kullanılabilir.
Bir çorba kaşığı bal, 17.3 gram karbonhidratta toplanır.
Bal üzerine yapılan son araştırmalar bunun çok iyi bir performans arttırıcı olduğunu göstermiştir.

Bal etkili bir şekilde kilo vermek için kullanılabilir, ancak önce enerjinin vücudunuzda nasıl kullanıldığını anlamanız gerekir. Enerji vücutta yağ ve şeker şeklinde depolanır. Orta ve uzun süreli aktivite vücudunuzun yağ rezervlerini kullanırken, ağırlık kaldırıcılar için gerekli olanlar gibi kısa ve yoğun enerji gereksinimleri için şeker gerekir.

Bu nedenle egzersiz, kaslarınızdaki depolanan şekeri kullandığı için kilo almanıza yardımcı olabilir, bu da daha büyük bir kapasiteye kadar doldurabilirsiniz. Alternatif olarak, bal vücudunuzu yağ olarak depolamaya zorlayan şekerle aşırı yüklemek için de kullanılabilir.

Balın kilo alımına yardımcı olabilecek özellikleri

Bir çorba kaşığı bal, sporcular tarafından maratonlar sırasında kullanılan performans artırma jellerine eşit, 17.3 gram karbonhidrat içerir. Üstelik, maliyetin bir kısmını geliyor.

Bal, vücutta yavaşça parçalanan kompleks karbonhidratlar yerine basit şeker içerir. Balın vücutta hemen parçalanması nedeniyle, kas dokularında yanmak yerine, daha fazla enerji yağ olarak depolanır.

Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre, spor salonunda egzersiz yaptıktan hemen sonra karbonhidrat seviyelerini yükseltmek önemlidir. Bal vücudunuzdaki karbonhidrat depolarını muhafaza etmenin iyi bir yoludur. Baldaki yüksek karbonhidrat konsantrasyonu, spor salonundaki bir seanstan sonra artan miktarı kolayca alabilmenizi sağlar.

Bal üzerine yapılan son araştırmalar bunun çok iyi bir performans arttırıcı olduğunu göstermiştir. Harika bir ergogenik yardımdır. Balın kendine özgü faydaları kan şekeri seviyesinin korunması, kasların hasar görmesi ve glikojenin restorasyonu, egzersizin fiziksel olarak uygulanmasından sonradır.

Bal uzun zamandan beri bir sağlık arttırıcı olarak bilinmektedir ve tek başına ya da süt gibi diğer bileşenlerle birlikte kullanıldığında sağlığa faydalı olduğu bilinmektedir. Sabahları süt ve bal alarak vücudunuzun çok yönlü bir gelişimini bekleyebilirsiniz. Ayurveda prensiplerine göre, “vipreet aahaar” olduklarından süt ve balı birlikte almamanız veya sağlık afetlerine karşı tepki gösteren yiyecekleri almamanız gerekir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et