Temmuz 1, 2019/Bal & Sağlık

Balın kalorisi nedir? Balın kalorisi var mı? Bal kaç kalori gibi sorularınız ve diğer tüm merak ettiğiniz detaylar…

Bal insan sağlığı için vazgeçilmez bir nimettir. Sabah kahvaltılarımız da ve sağlıklı bir yaşam için düzenli tüketim yapmamız gerekiyor. Özellikle kestane balı gibi sağlık deposu olan bu balların korkutucu yanı ise, kişilerin bal kalorisi var mı kilo aldırır mı soruları oluyor.

Bal kalorisi olarak şuna açıklama getirmemiz gerekiyor. Bal çok sağlıklı bir yiyecek olduğu için mutlaka tüketmemiz gerekiyor. Tüketimi ne kadar düzenli ve yeterli seviyede olursa, kişi o kadar daha sağlıklı olacaktır.

Peki balın kalorisi var mı?

Bal kalorili bir yiyecektir. Küçük bir kaşık süzme balın 30 kaloriye eş değer olduğunu biliyoruz.  Bu bakımdan balın kalorisi var diyebiliriz. Ancak bal tek başına yiyerek size öyle kilo aldıracak bir yiyecek değildir.

Hatta bal diyeti vardır. Diyet yapan insanlar beraberin bal tüketerek zayıflamaya ve daha hızlı zayıflamaya kavuşuyor. Bu bakımdan balın içerisinde ki şekerin yapay şeker olmadığını, meyve şekeri olduğunu ve şekerli içeceklerden ziyade bal ile yiyeceklerin tüketilmesi sizin formunuzu koruyacaktır.

Her ne kadar sağlık için tüketmiş olduğumuz bu balları, sizler de diyetiniz için tüketebilirsiniz. Ancak unutmayın daima doğru ölçüde ve düzenli tüketime önem gösterin.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et