Mayıs 23, 2019/Bal & Sağlık

Bahar aylarını bir hastalık ayı olarak belirtmek istemeyiz ama ani hava değişimleri bizleri aldatır ve hasta olmamıza neden olabilir. 

Aslında hastalık çok önceden geleceğini belirtir.  Sizlere daha önceden öksürük rahatsızlığı için zencefilli tariflerin iyi geldiğini söylemiştim. Özellikle burun tıkanıklığına çözüm oluyor.  Konumuza dahil ettiğimiz zencefil ile bal karışımı ise çok şiddetli öksürüğünüz var ve devam ediyorsa hemen uygulamanız gerekiyor. Ancak bu sefer zencefil değil de başka bir tarif vereceğiz.

Çoğu kişi bu tarifi uyguladıktan sonra hemen öksürüğünün kesildiğini dile getirdi. Tarifi bizlerde denediğimiz de ciddi anlamda hem kendim de hem de ailem de öksürüğün geçtiğini fark ettik.

Bal zeytinyağı limon öksürük tarifi

1 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ve 1 tatlı kaşığı limonu karıştırın. Daha sonra bu karışımın hepsini için veya çocuklarınıza içirin.  Günde 2 defa sabah ve akşam içirebilirsiniz.

Ancak çocuklarınız 1 yaşından küçükse sadece 1 tatlı kaşığı içirebilirsiniz.

1 tatlı kaşığı bal + 1 tatlı kaşığı zeytinyağı + 1 tatlı kaşığı limon

Günümüzde birçok kapalı çarşı ve yöresel ürün saten internet siteleri bulunduğundan gerçek bal almak zor değil. Doğal yollardan üretilen ilaçları evimizde hazırlayıp tüketebiliyoruz. Sizlerde özellikle bahar havalarında gelişen bu öksürük sorunlarını bu şekilde çözebilirsiniz.

Sizlerinde tarif hakkında bir sorunuz varsa veya kullandıktan sonra düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et