Haziran 7, 2019/Bal & Sağlık

Bal ve Tarçın ikilisi, muhteşem uyumu sayesinde birçok hastalığa iyi gelir.

Güçlü ve doğal ilaç olan bu ikili aynı zamanda Hindistan ve Yunan tıbbında yüz yılı aşkın kullanılmaktadır. Bal ve Tarçının mideye olan faydalarından bahsetmeden önce hangi hastalıklarda işe yaradığından da kısaca bahsedelim.

Eğer siz de idrar yolu enfeksiyonu yaşıyorsanız, iki çay kaşığı tarçın ve bir çay kaşığı balı sıcak su ile karıştırıp tükettiğiniz zaman idrar yollarına olan enfeksiyonu temizlemeye yardımcı olur.

Bu dönemler mevsim geçişinden kaynaklı soğuk algınlığı daha da çok artmaktadır. Eğer siz de soğuk algınlığı yaşıyorsanız, bir yemek kaşığı sıcak balı ve çay kaşığının dörtte biri kadar doldurulmuş tarçınla beraber karıştırın. Bu iki karışımı 4 gün boyunca düzenli olarak tüketmeniz, sinüsleri açmaya ve kronik nezleyi yok etmeye yardımcı olur.

Kolesterol sorununuz varsa muhteşem ikiliyi kullanmanız faydalı olacaktır. İki yemek kaşığı bal ve üç çay kaşığı tarçını sıcak suyla karıştırıp için. Bu karışım kan şekerindeki kolesterol değerinde azalma gösterecektir.

Kalp hastalıkları için bu karışım büyük bir etki sağlayacaktır. Bal ve tarçını karıştırıp sabah kahvaltılarında ekmeğe sürerek yemeniz arterlerdeki kolesterol seviyesini azaltır. Aynı zamanda kalp krizinden korunmanıza yardımcı olur. Bu ikiliyi hastalığınız olmadığı halde tüketmeniz vücudunuza yarar sağlayacaktır.

Mide Hastalıklarına Bal ve Tarçın İkilisi

Eğer mide rahatsızlığınız varsa ve ilaç kullanmak istemiyorsanız, sizlere doğal ilaç yönteminden bahsedeceğiz. Ülseriniz, mide asidiniz, mide ağrınız ya da spazm gibi sorunlarınız varsa tarçın ve bal ikilisi muhteşem uyumu ile mideye yarar sağlayacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et