Temmuz 7, 2019/Bal & Sağlık
  • Tarafından admin
  • 258
  • 0

Evet. Kesinlikle yapabilirsin.
Bunları eklerseniz elde edeceğiniz birçok fayda var.
Çok iyi bir tadı da bulacaksınız.

Akşamdan kalma: Akşamdan kalmayı iyileştirmenin en hızlı yollarından biri, balla tatlandırılmış bir muzlu milkshake yapmaktır. Muz mideyi yatıştırır ve balın yardımıyla tükenmiş kan şekeri seviyelerini yükseltirken, süt sisteminizi rahatlatır ve nemlendirir.
U kilo kaybı amacı ve kabızlık sorunu için kullanabilirsiniz.

Kilo Almaya Yardımcı olur

Bal doğal ve lezzetlidir. Sadece lezzetli bir lezzet vermez, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam verir . Vücudunuzun formunu hem harici hem de dahili olarak koruyabilen antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir .

Muz mineraller, vitaminler ve organik bileşik içeriği bakımından zengindir. Muz meyvesi büyük sağlık yararları sağlar, kardiyovasküler hastalıkları , böbrek bozukluklarını, anemi, artrit , kabızlık, osteoporoz , yığınları önler . Ayrıca göz sağlığını iyileştirir ve kilo almaya yardımcı olur .

Muz ve bal yüzünü güzelleştirir mi?

Muz ve bal yüz maskesi tüm cilt tipleri için uygundur. Sivilce ve koyu lekelere sahip cildi tedavi etmek için yararlıdır. Bu maskeyi evde kolayca hazırlayabiliriz. Maskesinin malzemeleri şu şekilde verilmiştir:

  • Muz
  • Süt tozu
  • 1 tatlı kaşığı bal

Yapmanız gereken tek şey muz ezmek ve ona süt tozu ve bal eklemek . Daha sonra cilde maske olarak uygulayın ve 30 dakika sonra yıkayın. Muz son derece yüksek kalorili meyvedir ve bal, birlikte cildi en iyi şekilde temizlemeye yardımcı olan multivitaminler içerir. Ayrıca cildi daha adil tutmaya yardımcı olur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et