Haziran 21, 2019/Bal & Sağlık

Bal sağlık açısından çok fazla önem taşıyan bir gıdadır. Arıların özenle üretmiş olduğu balı her insanın mutlaka düzenli bir şekilde tüketmesi gerekiyor. Düzenli tüketilen balın insan vücudunda birçok rahatsızlığa iyi gelindiği kanıtlanmıştır.

Bal ve sağlık

Bal tüketimi kahvaltılarımız da ve sağlık açısından günlük düzenli olarak tüketmemiz gereken bir besindir. Çok zengin bir besin olan balın birden fazla rahatsızlığa iyi gelmesi çok fazla önem taşımaktadır. Ancak bu besini de düzenli tüketmek faydasının daha belirgin olmasını sağlamaktadır.

Balın sağlıklı yaşam için vazgeçilmez bir nimet olduğunu hepimiz biliyoruz. Birçok bal çeşidini bu yazıda tek çatı altına alarak bir açıklamada bulunacağım. Tüm balların insan sağlığında başımızın üstünden ayaklarımızın altına kadar faydası olduğunu ve kanserle mücadeleden hazımsızlığa hatta saçlarımızdan tırnaklarımıza kadar fayda sağladığını belirtelim.

Balın tüm bunların yanı sıra diyet ile zayıflamak isteyenlerin de kullanması gereken bir besin olduğunu hatırlatalım.

Gerçek bal olduğuna dikkat edin!

Bu kadar önemli olan balın mutlaka organik ve gerçek olması gerekiyor. Özellikle kestane balı sağlık açısından çok fayda sağlarken, piyasada bir çok sahte balın olduğunu hatırlatalım. Gerçek balın faydası olur zararı olmaz ancak, sahte bal sağlık açısından sizi tehdit edebilir.

Adan Z’ye kadar balın sağlık açısından çok fazla önem taşıdığını belirtelim.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et