Haziran 22, 2019/Bal & Sağlık

Bal Öksürük Keser mi? Bugün sizlere bal hakkında çok fazla duyduğumuz ancak balın öksürük ile ilişkisi hakkında merak edilen detayları aktaracağız.

Bal Öksürük Keser mi? Sorusunu cevaplamadan önce balın sağlık açısından birçok bilmediğiniz rahatsızlığa iyi geldiğini açıklayalım. Gerçek olan ve organik olan balın sağlık sorunlarına birebir olduğunu biliniyor. Birçok bitkiden alınan nektarlar arılar tarafından bal olarak besin şeklinde karşımıza geliyor. Böylelikle sağlığımız için gerçek balı tüketmemiz gerekiyor.

Bal öksürük keser mi?

Evet bal öksürüğü hemde hızlı bir şekilde sökebiliyor. Bunun için bal ve limon karışımı yapacağız. Bakteri temizleyen balın C vitamini sunan limon ile karışımı üst solunum yollarına çok iyi geldiğini belirtelim. Bunun için hemen bir karışım oluşturalım.

Not: Bir yaşından küçük çocuklara bu karışımı uygulamanız pek tavsiye edilmiyor.

Bir bardak ılık suya bir çorba kaşığı süzme bal dökün ve 3 çorba kaşığı limon suyunu dökün. Daha sonra iyice karıştırın. Böylelikle bu karışımı 2 dakika dinlenmeye bırakın daha sonra afiyetle için.

Bu yaptığımız karışım çok kısa sürede öksürüğü tamamen kesecektir. Uyumadan önce yapacağınız bu karışım sizlerin rahat uyuması için de kullanılabilir.

Buna ek olarak ise tadını beğenmeyenler 1 miktar şeker katabilirler. Özellikle çocuklarınız için. Ancak şekersiz tüketilmesi daha faydalı olacaktır. Ilık su olmasına dikkat ediniz. Ne sıcak nede soğuk olmamalıdır. Üst solunum yollarınız için oldukça etkilidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et