Mayıs 5, 2019/Genel

Bal nasıl saklanır? Balı evimizde nasıl koruyabiliriz? En iyi şekilde bal nasıl muhafaza edilir? İşte sizler için bal hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtı…

Satılan en saf ve doğal balı aldınız ve açtığınız tükettikten sonra kalanı nasıl ve ne şekilde saklamamız gerekiyor? Balın en uygun ortamı nedir ve nasıl bir kapta saklanması gerekiyor?

Açık konuşmak gerekirse eğer, balın muhafaza edilmesi zor bir işlem değildir. Çünkü bal kendi kendini koruyabilen bir ürün olduğu için saklaması da basit bir iştir. Balın taze kalması için bir kap içerisinde bal saklanabilir. Kabın sıcaklık durumu ise serin yada kuru olmalıdır. Yinede balın çok uzun yıllar korunmasını istiyorsanız, dondurada bilirsiniz.

Bal nasıl saklanır? İşte püf noktalar…

Balı doğru bir şekilde saklamak için yapmanız gereken bazı kurallar bulunuyor. Balı satın aldığınız zaman bir kap doğru olarak elinizin altında olacak. Eğer balı başka bir kaba taşıyacak olursanız, ister cam isterseniz plastik kaba da koyabilirsiniz.

Daha sonra ise en doğru şekilde balı saklamak için doğru bir ortam sağlamamız gerekiyor.  Sabit bir sıcaklığa ihtiyacınız olacaktır. Balın en doğru ortam sıcaklığı ise 10-20 derece arasında olmasıdır. Sürekli anide değişen ortam sıcaklığı balın yapısını bozabilir.

Bunun dışında balı şu şekilde veya bu şekilde saklamanıza gerek yoktur. Çünkü bal en iyi şekilde yapıya sahip olduğu için sizin sadece kaba koymanız yeterli.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et