Mayıs 30, 2019/Bal & Sağlık

Bal kilo aldırır mı? Tam anlamıyla doğal bir besin olan balın büyük küçük her yaşta insana faydası bulunuyor. Özellikle balın içeriğinde vitamin ve mineral kaynağının çok fazla olduğunu belirtelim. İşte detaylar…

Bal kilo aldırır mı sorusunu cevaplamadan önce ne kadar bal tükettiğinizi bilmeniz gerekiyor. Ne şekilde bir metabolizmaya sahip olduğunu bir düşünün. Erkek ve kadınların spor yapması ve çalışmasına bağlı olarak belli bir kalori yaktıklarını biliyoruz. En zararı olmayan besin olarak bilinen balın çok fazla tüketilmesi elbette kilo aldıracaktır. Balı düzenli tüketmek ve abartmadan yemek kilo aldırmayacak. Ancak çok fazla tüketim yapılırsa sizlere kilo aldıracaktır.

Ayrıca bal sindirim sorunu olanlarda midenin gaz ve hazımsızlık sorunlarına da çok iyi gelir. Bağırsaklarınızı temizler ve sindirim hızlanır. Çok yüksek protein sunduğu için halsizliğe çok iyi gelir.

Bal sindirim güçlüğü çekenlerde midede oluşan gaz ve hazımsızlık sorununa iyi gelir. Bağırsakların temizlenmesine bu sayede sindirimin hızlanmasına yardımcı oluşur. İçerdiği yüksek miktardaki protein sayesinde diyet sırasında oluşabilecek halsizliği önler.

Küçük yemek kaşığı balın 30 kalori olduğunu biliniyor. Diğer besinlerle kıyaslandığında çok fazla kalori sunuyor gibi dursa da daha az kalori içermektedir.  Buna rağmen bal tüketimini çok fazla abartmamak gerekiyor. Düzenli tüketmek sizin için daha iyi olacaktır.

Ek olarak şeker yerine bal kullanımı daha sağlıklı olacaktır. Hem sağlık açısından tüketmiş olursunuz, hemde yapay şekerlerin zararından kurtulmuş olursunuz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et