Mayıs 31, 2019/Bal & Sağlık

Bal zayıflatır mı? Bal ile zayıflama nedir? Bal diyeti nedir? Bal diyeti yaparak kilo verme nedir? Bugün sizlere bal diyeti hakkında merak ettiklerinizin yanıtını vereceğiz. İşte detaylar…

Bal diyeti çoğu kişinin duyduğu ancak bilmediği bir diyettir. Diyetisyenlerin tüketilmesini önermiş olduğu balın zayıflamaya yardımcı olabileceğini düşündünüz mü? Sizlerde bal tüketimi yaparak zayıflamak isteyebilirsiniz. İşte bal diyeti ve detayları.

Her geçen gün diyet yapan kişilerin ne kadar şeker yemeyin denilse bile, şeker tükettikleri biliniyor. Ancak kilo vermek adına bal çok fazla sağlıklıdır. Normal şeker ile bal şekeri aynı değildir. Toz yada küp şekerlere göre metabolizmayı hızlandırır ve ideal bir diyet sağlar.

BAL İLE ZAYIFLAMA DİYETİ LİSTESİ 2019

Bu diyet ile beraber 3 gün içerisinde gözle görülür bir zayıflama sağlayacaksınız. Ve gözlerinize sizde inanamayacaksınız…

1.Gün Menüsü

Birinci gün kahvaltınızı da 2 adet yumurta sarısını 1 çay kaşığı bal ile beraber yiyin. Yanında ise şekersiz limonata yada çay içebilirsiniz. Öğle menüsünde ise 100 gr peynir ile 50 gr pişmiş karnabahar yanında haşlanmış havuç be 50 gr haşlanmış brokoli tüketeceksiniz. Bunları ise blender ile karıştırın ve öyle yiyin. Çayınızın yada kahvenizin içine bal koyarak öyle tüketin. Akşam yemeğinde ise sebze çorbası için. Bir parça tahıllı ekmek yiyin. Bir tane de elma yada armut yada portakal tüketin.

2. Gün Menüsü

Bugün ise gün kahvaltınızı da 2 adet yumurta sarısını 1 çay kaşığı bal ile beraber yiyin Tekrar şekersiz çay yada limotana için. Öğle yemeğinde ise rafadan yumurta ile bir çay kaşığı 100gr peyniri karıştırarak yiyin. Ancak peynir yağsız olması gerekiyor. Yanında şekersiz çay yada içecek içebilirsiniz. Şekersiz olmasına dikkat edin.  Sıra geldi akşam yemeğine. 150gr balık yada tavuk filetosu tüketin. Yanında bol limon sıkılmış sebze salatası olsun. Bir bardakta çay.

3. Gün Menüsü

Bugün ise 2 yumurta sarısını 1 çay kaşığı bal ile karıştırıp yeniden yiyoruz. Yanında ise şekersiz limonatada yada çay içeceğiz. Alıştık artık. 1 tane de taze elma yiyoruz. Geldik öğle yemeğime. Şimdi 50 gr peynir tüketin. Şekersiz limonata için. Bir dilimde çavdar ekmeğini güzelce bir kase sebze ile yiyin. Akşam yemeğinde ise 300gr pişmiş sebze yiyin. Rafadan 1 adet yumurta ile bir çay kaşığı bal tüketin. Yanında ise çay içebilirsiniz şekersiz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Haftalık haberler için Abone olun
Bizi takip et